Invisalign

Günümüzde gelişen teknoloji ile teller https://cool-essay.net tamamen ortadan kaldırılmış ve onun yerine şeffaf plaklar geliştirilmiştir. Bu şeffaf plaklar ile hafif ve orta şiddetli çapraşıklıklar tel kullanılmadan düzeltilebilmektedir. Şiddetli çapraşıklıklarda ve diş çekimi uygulanması gereken vakalarda kullanılması uygun değildir.

İnvisalign, hem erişkinlerde hem de çocuk hastalarda rahatlıkla kullanılabilir. Yemekler hariç günde yaklaşık 22 saat kullanılması gerekmektedir. Bilgisayar ortamında hazırlanan tedavi planı sayesinde tedavi boyunca toplam kaç plak kullanılacağı ve tedavinin ne kadar süreceği bilinmektedir. Her plak 2 hafta kullanılmakta, 2 haftanın sonunda yeni plağa geçilmektedir. Kontrol seansları 4 haftada bir kez olmalıdır. Tedavi bittikten sonra sabit tedavilerde uygulandığı gibi dişlerin arka yüzüne koruyucu teller muhakkak takılmalıdır. Bu şeffaf plaklar sayesinde, günlük yaşamınız olumsuz anlamda kesinlikle etkilenmeyecektir. Ağızda hemen hemen hiç görünmediği için tedavi süresince istediğiniz gibi gülmeye devam edebilir, önemli iş görüşmelerinize katılabilirsiniz. Ayrıca yemeklerde çıkarıldığı için hiçbir yasak olmadan istediğiniz her şeyi rahatlıkla yiyebilirsiniz.

Lingual ortodonti nedir?

Lingual ortodonti dişlerin iç tarafına (lingual) takılan tel sistemidir. Normal tedavilere göre süresi daha uzun sürmektedir.