Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği nedir?

https://first-essay-service.com

Estetik diş hekimliğinin asıl amacı hastanın sahip olduğu dişleri kendi görsel zevkine göre tasarlayıp hastanın psikolojik ve sosyal iletişimini en üst düzeyde yaşamasıdır.

veneers-composite-fillings1

Estetik olarak gülüşünüzü etkileyebilecek durumlar; mine veya dentin çürüklü dişler, aşınmış dişler, renkleşmiş dişler, şekil bozuklukları, doğumsal küçük- kısa dişler, travma sonrası kırık dişler, aralıklı dişler (diastema), çapraşık dişler, kapanış bozukları, konum ve simetri bozuklukları olarak özetlenebilir.

Estetik Tedavi uygulamaları; kompozit (beyaz dolgu) dolgu uygulamaları, porselen laminalar, porselen kronlar, zirkonyum kronlar, beyazlatma işlemi, lazer ile dişeti seviyelemeleri, ortodontik tedavi ve implant tedavilerini içerir.

Estetik Diş hekimliği sadece dişlerin estetiği ile değil, aynı zamanda dişeti rengi ve biçimi, dişeti çekilmesi, dudak biçimi ve yüzün genel görünümü ile de ilgilenir. Bu nedenle diş hekimi, daha ileri gülüş tasarımları için dişeti hastalıkları uzmanı ve ortodonti uzmanı birlikte çalışmalıdır. Diş ve çevre dokularına yapılan girişimler kişinin gülüşünü, yüz estetiğini ve özellikle yeni yapılan dişlerde bakım motivasyonunu en üst seviyede tutmaktadır.